Image
fz'
16 december 2025

Brussel, 16 december 2025 — Na het grote succes keert Europa’s eerste volledig virtuele dierentuin terug, groter dan ooit en met vier nieuwe dieren! De Zoo van de Toekomst van GAIA, geopend in september, mocht al bijna 20.000 bezoekers van over de hele wereld verwelkomen—en dit is nog maar het begin.

zer

Stel je voor dat je oog in oog staat met een tijger in zijn natuurlijke habitat, of een olifant volgt door de savanne zonder hem te storen. Dankzij augmented en virtual reality brengt GAIA de ontdekking van wilde diersoorten tot leven in de Gare Maritime (Tour & Taxis) in Brussel—met een meeslepende ontmoeting met dieren, zonder kooien of dierenleed.

Door het overweldigende succes wordt de tentoonstelling verlengd tot en met 31 mei 2026. Maar dat is niet alles! Bezoekers kunnen vier nieuwe diersoorten ontdekken: de zeehond, de albatros en de blauwe vinvis vervoegen Antarctica, terwijl de witte neushoorn de savanne-ervaring verrijkt. Daarnaast komt er een gloednieuwe educatieve zone die bezoekers helpt om de uitdagingen rond soortenbescherming en de problematiek van gevangenschap beter te begrijpen.

Tot slot wordt, om tegemoet te komen aan het grote enthousiasme voor augmented reality, de totale duur van de belevenis met 25% verlengd. Zo kunnen bezoekers zich nog dieper onderdompelen in de virtuele wereld.

Meer dan een ervaring

De Zoo van de Toekomst biedt niet alleen unieke ervaringen—ze belichaamt ook GAIA’s langetermijnvisie over wilde dieren in gevangenschap.

Met deze tentoonstelling tonen we dat verwondering, technologie en dierenwelzijn perfect samengaan. Het is een 100% diervriendelijk alternatief voor traditionele dierentuinen. De ervaring evolueert, net zoals onze visie op hoe mensen wilde dieren zouden moeten ontmoeten.

Ann De Greef
Algemeen directeur bij GAIA

Stap een dierentuin binnen waar dieren vrij zijn, technologie verwondert en nieuwsgierigheid de weg wijst—want de toekomst van ontmoetingen met wilde dieren begint hier.

bezoekers

s<<

 

Tot 31 mei 2026 — mis het niet! 

Praktische info

 

  • Voor wie: Voor iedereen vanaf 4 jaar
  • Waar: Gare Maritime (Tour & Taxis), Picardstraat 11, 1000 Brussel
  • Wanneer: Tot en met 31 mei 2026
  • Duur: 1 uur
  • Prijs: € 12 volwassene, € 9 senior, € 7 kind, kortingstarieven voor gezinnen en groepen
  • Info & tickets: zoovandetoekomst.be

This block contains content that requires you to allow statistics cookies. Change cookie settings